אודות המטפלת
אני פסיכולוגית קלינית מומחית, M.A בפסיכולוגיה קלינית של הילד. הקליניקה שלי ערוכה לטיפול פסיכולוגי בילדים באמצעות משחק וכן לטיפול בנוער ובמבוגרים.

ניסיוני הקליני כולל עבודה נרחבת עם מבוגרים, ילדים ונוער בעלי דרגות קושי שונות בכל הגילאים, בליווי הדרכת הורים וטיפול דיאדי (הורה-ילד). זאת החל בהתערבויות קצרות מועד עם ילדים והורים במסגרות החינוך הרגיל, טיפולים במרפאות בריאות הנפש וגם טיפול בנוער מאושפז בבתי-חולים פסיכיאטריים. נוסף לאלה, יש לי ניסיון בתחום הפסיכולוגיה החינוכית, ואני עורכת אבחונים קליניים ופסיכודידאקטים – לאיתור ליקויי למידה.

בתור פסיכולוגית ילדים ופסיכולוגית נוער מומחית, צברתי היכרות מעמיקה עם מערכת החינוך. בעבודתי עם ילדים מומלצת בעיניי עבודה מערכתית בשיתוף עם המסגרות השונות בהן הילד לוקח חלק. בהתאם לכך, הטיפול נעשה תמיד במקביל להדרכת הורים תוך ראייה משפחתית דינאמית ותוך קשר עם בית-הספר עפ"י הצורך. בנוסף, אני מתייחסת במלוא תשומת הלב להיבטים נוירולוגיים כגון מזג, ליקויי למידה, הפרעת קשב וריכוז, יכולות קוגניטיביות ושפתיות וכד' מתוך הבנת ההשלכות של היבטים אילו על התפקוד הכולל של הילד והסכנה של אבחון שגוי לנוכח קשיים מסוג זה.

היבט חשוב נוסף שאני מאמינה בו, הוא ההתייחסות לאדם על גופו ונפשו כאחד שלם. עם השנים רכשתי ניסיון רב בטיפול בשיטות של פסיכותרפיה ממוקדת גוף, כגון דמיון מודרך, SE ו-EMDR. אני מוצאת שבשילובן במסגרת טיפול פסיכולוגי בילדים ונוער יש כוח בלתי רגיל להקלה בבעיות של טראומה, חרדה, התקפי פאניקה ובטחון עצמי. מצאתי ששיטת (SE (Somatic Experiencing באופן ספיציפי מאפשרת הקלה מהירה מאוד אפילו בתופעות חרדה קשות אצל ילדים, ואני משתמשת בה לעתים אף במסגרת הדרכת ההורים ככלי טיפולי עבורם. בעבר הרחוק יותר, במסגרת עבודה בתור פסיכולוגית ילדים בבית החולים אברבנאל, הקמתי מסגרות המשלבות טיפול ביוגה ושיאצו כחלק מן התמיכה בהורים לילדים הנמצאים בטיפול בבית החולים.

לבסוף, אני מאמינה בחשיבות של השימוש באמצעי ביטוי מגוונים עפ"י גילו והעדפתו של המטופל: קלפים טיפוליים, משחק, יצירה ואמצעי המחשה שונים ומגוונים דרכם יכול כל מטופל למצוא את הדרך להמשיג ולבטא את המתרחש בו.

הקליניקה נותנת מענה למטופלים בכל הגילאים מאיזור השרון והמרכז (תל אביב, הרצליה, רמת השרון, רעננה, הוד השרון, כפר סבא ועוד).

אני רואה בכל מפגש הזדמנות לצמיחה משותפת. אשמח לענות לכל פנייה בטלפון או בכתובת הדוא"ל המופיעים למטה כדי לקבוע פגישת היכרות בקליניקה ב רעננה.